• image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image

Budynek główny

Serdecznie zapraszamy do Sokoliska, siedliska w Bieszczadach. Jest to miejsce dla ludzi poszukujących komfortowego wypoczynku w rustykalnych wnętrzach i miłej, domowej atmosferze.

Materiał z którego zbudowany jest  budynek główny  to 200- letnia karpacka jodła, natomiast dach pokryty jest gontem osikowym, do którego konserwacji użyliśmy oleju skalnego. Impregnaty wykorzystane do zabezpieczenia budynku zawierają tylko naturalne składniki, takie jak oleje roślinne i woski pszczele,  wykonane według tradycyjnych receptur.

Wysoczany znajdują się na styku 3  byłych grup etnicznych: Łemków, Bojków i Dolinian. W związku z tym projektując dom postanowiliśmy umieścić w nim charakterystyczne elementy architektoniczne wyróżniające każdą z tych grup tj. tzw. wnękę domową - element doliniański, werandę, na której w letnie poranki i wieczory można przyjemnie spędzić czas rozkoszując się filiżanką kawy lub lampką wina - element łemkowski, wypuszczone na zewnątrz strugane falowo belki stropowe, tzw. ryśki - element bojkowski.

W budynku obok znajduje się świetlica z air hockeyem, piłkarzykami itp. oraz małą biblioteczką (w której i ci starsi i ci młodsi znajdą dla siebie coś ciekawego).  Nasi goście mogą zorganizować sobie tu kameralny wieczór przy lampce wina.

Ze względu na państwa bezpieczeństwo istnieje zakaz palenia w całym budynku, amatorów tytoniu zapraszamy na zewnątrz.

Bardzo prosimy o przestrzeganie ciszy nocnej, która obowiązuje w godz. od 22.00 do 7.00.

Przepraszamy,  czworonogów nie przyjmujemy .

Wyżywienie

Oferujemy naszym gościom potrawy kuchni karpackiej i tradycyjnej, wszystkie posiłki przygotowujemy na miejscu.  Całodzienne wyżywienie  składa się ze śniadania w formie szwedzkiego stołu oraz serwowanej na ciepło (do stolika) np. jajecznicy, parówki oraz obiadokolacji z kompotem i deserem (zupa w wazie nieporcjowana, drugie danie na półmiskach, porcjowane) serwowanej do stolika. Codziennie oprócz piątków na obiadokolację podajemy dania mięsne, również z mięsa daniela. Mięso to ma mniejszą ilość tłuszczu, a większą białka. Jest bogate w witaminy, odtłuszczone i nie zawiera cholesterolu, w smaku przypomina wołowinę. Na śniadanie podajemy również wędlinę własnego wyrobu.

W jadalni do dyspozycji naszych gości oddajemy dobrze wyposażony kącik kawowo-herbaciany. Kawa i herbata stale dostępna.  Dla naszych najmłodszych gości mamy dwa krzesełka do karmienia.

Godziny śniadań: od 8.30 do 10.00
Godziny obiadokolacji: od 17.00 do 18.00                                                                                
Godziny posiłków możemy również dostosować do Państwa planów wycieczkowych.

Doba hotelowa 

Doba hotelowa zaczyna się w Sokolisku o 15.00 a kończy o 10.30.

view.jpg

Facebook

Copyrights (c) 2012. Sokolisko - Projekt i Wykonanie GFX Studio